Terapinis gydymas

  • Suaugusių ir vaikų dantų gydymas;
  • Estetinis plombavimas;
Dantų ėduonis arba dantų kariesas – danties emalio ir dentino nekrozė.
Pirminėje stadijoje ėduonį galima pastebėti pagal balzganą dėmelę emalio paviršiuje ar jo duobutėse. Po to dėmelės paviršiuje atsiveria ertmė, kuri lėtai, o kartais gana greitai didėja ir pasiekia danties pulpą. Atsiranda dėl mikroelementų stokos ar angliavandenių pertekliaus maiste.Taip pat ėduonį gali sukelti kramtymo funkcijos sumažėjmas, vartojant daugiau susmulkintą maistą. Sumažėjus danties emalio atsparumui, susidaro sąlygos burnoje esančių bakterijų bei virusų fermentams lengvai tirpdyti emalį. Esant dantų ėduoniui, gelia ir skauda dantis nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų, ligonis negali normaliai sukramtyti maisto. Skaudant dantis gali sutrikti ne tik seilių išsiskyrimas, bet ir skrandžio sulčių gamyba.

Plombavimo tikslas:
  • Sustabdyti karieso plitimą;
  • Užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui į pulpos ir į periapikalinius audinius;
  • Atstatyti danties anatominę formą;
  • Atstatyti estetinį vaizdą;
  • Atstatyti kontaktą su kaimyniniais dantimis.

Naudojant šiuolaikines plombines medžiagas galima atkurti natūralią danties formą ir spalvą. Populiariausios dantų restauravimui naudojamos medžiagos yra šviesoje kietėjantys kompozitai. Šios plombos pasižymi puikiom fizinėm savybėm, gera estetika ir ilgaamžiškumu. Plombuojant šviesoje kietėjančiais kompozitais, atkuriami visi dantį sudarantys sluoksniai, atstatomos anatominės danties paviršiaus struktūros (gumburai, vagelės), suformuojamas geras kontaktas su kitais dantimis, todėl dantis atrodo natūraliai ir gali normaliai funkcionuoti.

Pagal Gineso rekordų knygą dantų ėduonis yra plačiausiai paplitusi neužkrečiama liga pasaulyje, todėl jos nėra ko bijoti, tik laiku reikia kreiptis į odontologą.

Susisiekite su mumis

Adresas:

Viršuliškių g. 75-22 Vilnius (įėjimas iš kiemo pusės)

Tel. nr.:

(8 5) 230 53 69

Siunčiama...
Jūsų laiškas buvo išsiūstas. Ačiū jums!