Endodontinis (šaknų kanalų) gydymas

  • Pirmos pagalbos suteikimas;
  • Dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas;
  • Dantų šaknų kanalų pergydymas;


Endodontija

Negydant karieso, mikroorganizmai ir jų toksinai pro dentino kanalėlius patenka į danties pulpą. Pulpa – tai minkštasis danties audinys, kurį sudaro purusis jungiamasis audinys, kraujagyslių tinklas, nervinės skaidulos, įvairios ląstelės. Karioziniam procesui išplitus iki pulpos, prasideda jos uždegimas. Uždegimas pulpoje gali pasireikšti klinikiniais simptomais: savaiminiais, priepuoliniais skausmais, ypač naktį, taip pat cheminių, terminių, mechaninių dirgiklių sukeltais skausmais. Tačiau simptomų gali ir nebūti. Atsiradus negrįžtamiems pulpos pakitimams, ji yra pašalinama iš vainikinės pulpos kameros ir šaknies kanalų. Tai vadinama endodontiniu gydymu. Endodontija – tai mokslas apie dantų šaknų kanalus, dantų ligas,susijusias su pulpos pažeidimais ir jų gydymą.

Išgydžius šaknies kanalą ir pašalinus iš ten infekciją, dantis apsaugomas nuo tolesnio gedimo. Procedūros metu gydytojas su specialiais instrumentais valo šaknies kanalą, daro ne mažiau kaip dvi radiogramas, o išvalytą šaknies kanalą užpildo specialiai tam skirta plombavimo medžiaga (gutaperča ir sileriu). Valymo metu kanalas yra plaunamas ireguojančiais tirpalais – jie naikina mikroorganizmus. Kanalų gydymui jums gali prireikti nuo vieno iki trijų ar keturių apsilankymų, tai lemia danties šaknų skaičius ir uždegimo sunkumas. Jei dantis patamsėjęs, jį galima išbalinti. Jei danties vainikas suiręs nedaug, jį galima atstatyti plombomis,o jei neįmanoma atstatyti plombomis, jį reikia protezuoti.

Endodontinis gydymas yra reikalingas, kai pulpa tampa uždegiminė arba infekuota. Uždegimas ar infekcija gali turėti daug priežasčių: giluminis kariesas, daugkartinės danties procedūros arba danties įskilimas, nulūžimas ar kita trauma. Jeigu pulpos uždegimas negydomas, jis gali sukelti skausmą ar pūliuoti.

Pagrindiniai požymiai, kad reikalingas endodontinis gydymas, yra skausmas, ilgai trunkantis jautrumas karščiui ar šalčiui, jautrumas prisilietimui ir kramtymui, skausmas be priežasties, danties spalvos pakeitimas, dantenų patinimas. Tačiau gali būti atvejų, kai nebūna jokių simptomų.

Po endodontinio gydymo danties vainikas atstatomas restauracine medžiaga arba vainikėliu ir funkcionuoja kaip natūralus dantis.

Susisiekite su mumis

Adresas:

Viršuliškių g. 75-22 Vilnius (įėjimas iš kiemo pusės)

Tel. nr.:

(8 5) 230 53 69

Siunčiama...
Jūsų laiškas buvo išsiūstas. Ačiū jums!